فروش ساز کالیمبا

در فارس ، شیراز
کد آگهی : 10393
  برند | مدلبلوط
  وضعیت کالااستفاده‌نشده (نو)
  قیمت کل850,000 تومان
  نحوه فروشنقد و اقساط
  موعد پرداخت قسطتوافقی
  تعداد اقساط1
  زمان تحویل12 روز
  محدودهٔ آگهیشیراز

فروش ساز کالیمبا

پيانو همراه , همراه با چکش تنظیم کوک , دفترچه راهنما ,کیف رودوشی مخصوص حمل ساز ,باکس چوبی ,امکان حک طرح دلخواه شما ,ارسال ب سراسر کشور ,امکان ساخت ,باتیغه وارداتی و داخلی , سازی ک میتونی همه جا باخودت داشته باشی


ساز کالیمبا چیست؟

کالیمبا یک آلت موسیقی آفریقایی با صفحه صوتی چوبی و کلیدهای فلزی است. کالیمبای 15 کلیدی که می سازیم، سازی است که از گروه های قومی آفریقایی در جنوب آفریقا سرچشمه می گیرد. در طبقه بندی آلات موسیقی، کالیمبا در دسته لاملوفون ها یا آیدیوفون های کنده شده (سیستم هورنبوستل-ساکس) قرار می گیرد.

ساز کالیمبا که با نام پیانو شستی نیز شناخته می‌شود، سازی برخواسته از دل آفریقا می‌باشد. با وجود اینکه به تازگی زیاد نام این ساز را می‌شنویم، اما شاید جالب باشد که بدانید قدمت آن به هزاران سال می‌رسد. این ساز ساختاری جعبه‌ای دارد که تعدادی تیغه فلزی با ابعاد و ضخامت گوناگون روی آن سوار هستند.

با استفاده از انگشت شست، ارتعاش در این تیغه‌ها ایجاد شده و مشابه چیزی که در آونگ تجربه کردیم، صدا از ساز منعکس می‌شود. در گذشته از چوب بامبو به‌جای این تیغه‌ها استفاده میشده است.این ساز باتوجه به تغییراتی که در هر بخش از مناطق آفریقا به‌خود گرفته است، دارای ظاهر متفاوت، ابعاد و تعداد تیغه کمتر یا بیشتر نسبت به همدیگر است. همین موضوع نیز سبب شده تا با نام‌های دیگری مثل پیانوی شستی، اریمبولا، مبریا و در جزایر کارائیب به اِمبی یرا و کالیمبا شناخته شود.

Kalimba یکی از نام هایی است که برای این لاملوفون آفریقایی 15 کلیدی استفاده می شود. انواع زبان های دیگر Nyunga nyunga، Nyonga nyonga و Karimba هستند. Karimba به “زیلوفون چوبی کوچک” و Nyunga nyunga به “چیزی کمی که باعث دردسر سرگرم کننده می شود” ترجمه می شود.

انواع کالیمبا در سراسر آفریقا یافت می شود، برای مثال در زامبیا Kankobela را می نوازند که دارای 7 تا 12 کلید است. در کنگو آنها Likembe را می نوازند که دارای 8 کلید در تنظیم پنتاتونیک است.

کالیمبا 15 کلیدی با یک کلید اصلی تنظیم شده است. برای بازیکنانی که می‌خواهند کلیدهای بیشتری را بازی کنند، ما کالیمبای 19 کلیدی را می‌سازیم که تنظیم و چیدمان اولیه مشابه کالیمبای 15 کلیدی را دارد اما با کلیدهای اضافی از همان مقیاس. ما می توانیم انواع مختلف کالیمبا و کوک (کوچک یا سفارشی) را در صورت درخواست بسازیم. شما می توانید با ما تماس بگیرید تا در مورد گزینه ها صحبت کنید.

 

 

دیگر راههای ارتباطی با آگهی دهنده
335 بازدید کل ، 1 امروز
نمایش موقعیت آگهی

گزارش مشکل آگهی

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

نظرات کاربران