مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تاکید کرد؛ ردیابی سلامت محصولات غذایی و آشامیدنی/تشدید نظارت های نوروزی

مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تاکید کرد؛
                ردیابی سلامت محصولات غذایی و آشامیدنی/تشدید نظارت های نوروزی

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین عزیزی گفت: به منظور تشدید نظارت بر محصولات خوراکی و آشامیدنی در ایام نوروز ۱۴۰۰، پایش محصولات در سطح عرضه توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی در سطح کشور در قالب کمپین تشدید نظارت‌های نوروزی آغاز شد.

وی افزود: برای اجرای این برنامه مأموریت عملیاتی در سامانه ارزیابی، نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو (Audit ) برای تمامی کارشناسان معاونت‌های غذا و دارو تعریف شده و بازرسان ضمن بازدید از فروشگاه‌ها و مراکز پخش در صورت مشاهده هرگونه عدم انطباق در محصولات غذایی و آشامیدنی اطلاعات کالای غیر منطبق را به صورت برخط و در سامانه ثبت و اقدامات قانونی لازم را به انجام می‌رسانند.

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: این برنامه تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. همچنین گزارش تحلیلی و آماری این مأموریت که به صورت هماهنگ و ملی اجرا می‌شود، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود به کمک سامانه‌های رهگیری و ردیابی سازمان غذا و دارو بالغ بر ۵۰۰۰ محصول در این مدت پایش ولی صرفاً موارد عدم انطباق و مغایرت‌های مشاهده شده جهت پیگیری‌های قانونی و اصلاحات در سامانه ثبت می‌شود.